Stomatologia Bemowo, Stomatologia zachowawcza, Stomatologia dziecięca, Profilaktyka, Protetyka, Chirurgia, Periodontologia, Endodoncja, Ortodoncja,
pw-lecznica
Pokaz kalendarz
18-11-2017 - Anieli i Romana    
 
 
   Profilaktyka

   Profilaktyka dzieci

Wizyty u dzieci zaczynamy w wieku ok 2 lat. Są to początkowo wizyty adaptacyjne, bardzo przyjacielskie i miłe.Stopniowo włączamy stosowanie preparatów z fluorem. U małych dzieci dentyści najczęściej używają preparat Duraphat. Ma smak gumy do żucia i przyjemną konsystencję.U starszych, stomatolodzy stosują Fluor protector. To przezroczysty lakier, który utrzymuje się na zębach przez kilka godzin, wtedy fluor jest wchłaniany przez szkliwo, zmniejsza też płytkę nazębną i nadwrażliwość.

Jak często stosować profilaktykę u dzieci?
Zabiegi profilaktyczne stosujemy u dzieci co 3-6 miesięcy. Pozwala to maluchom utrzymać w pamięci dobre wspomnienia i witają gabinet i dentystę bez strachu.Często dzieci kręcą się w czasie wizyt i trudno zabieg wykonać dokładnie w idealnych warunkach suchości w jamie ustnej.  Regularne kontrole są szczególnie ważne gdy pojawiają się zęby stałe i dziecko ma  uzębienie mieszane. W tym okresie życia nowe zęby są jeszcze niedojrzałe, delikatne, łatwo się ,, zarażają,, próchnicą od trochę zniszczonych mleczaków.Przy częstych wizytach stomatolog zdoła zobaczyć plamy próchnicze, gdy są niewielkie i wymagają krótkiego, niestresującego zabiegu. Najważniejsza jest profilaktyka w ,,szóstkach,,. Te pierwsze stałe trzonowce wyrastają za mleczakami i często rodzic nie jest tego świadomy .W stałych zębach stosujemy lakowanie bruzd. Stomatolog wprowadza lak w nowe, świeże zęby. Pokrywa bruzdy i spłyca głębokość zagłębień w zębach. Jest to zabieg absolutnie niebolesny , a skutecznie odwleka moment pierwszego ,,borowania,,. Lakowanie jest dość trwałe i wytrzymuje nawet do kilku lat. Stomatolog może uzupełnić lak jeśli zostanie uszkodzony w czasie użytkowania.

Dlaczego warto stosować profilaktykę?
Nasi stomatolodzy od 20 lat bardzo intensywnie promują profilaktykę. Dzięki temu stan zdrowia jamy ustnej u naszych pacjentów na Bemowie diametralnie się poprawił.To również dzięki stosowaniu preparatów zabezpieczających , zawierających fluor, udało nam się przeprowadzić wielu naszych młodych pacjentów praktycznie bez leczenia przez wiek dziecięcy i młodzieńczy.

    Profilaktyka dorosłych

Dlaczego warto stosować profilaktykę u dorosłych?
Profilaktyka dorosłych jest tak samo ważna jak profilaktyka dzieci.  Wiele schorzeń i leków powoduje zmniejszone wydzielanie śliny i wówczas ryzyko próchnicy wzrasta również u dorosłych. Również palenie papierosów zmniejsza  wydzielanie śliny i wysusza śluzówkę.

Nadwrażliwość zębów
Każdy stomatolog codziennie przyjmuje osoby, którzy cierpią na nadwrażliwość na temperaturę. Nasze  zęby są  narażone  , przy każdym posiłku na atak kwasów zawartych w napojach i owocach. Szczególnie cytrusy, jabłka i kwaśne napoje powodują wzmożoną nadwrażliwość szyjek zębowych a nieraz całych powierzchni szkliwa. Właściwa profilaktyka stosowana przez nasze gabinety stomatologiczne jest w stanie złagodzić te dolegliwości i poprawić komfort życia. W czasie wizyt profilaktycznych stomatolodzy doradzają każdemu jak szczotkować zęby w konkretnym wypadku, jakie wybrać nici dentystyczne i jak je stosować.

Dodatkowe wizyty u higienistki
Osoby ze szczególnymi problemami zdrowotnymi i osoby dbające bardziej o zęby niż przeciętnie mogą umawiać się pomiędzy kontrolami do naszych higienistek

 
 
Kontakt e-mail Strona główna  Galeria  Nasz Zespół  Protetyka  Endodoncja (leczenie kanałowe)  Stomatologia zachowawcza  Stomatologia estetyczna  Ortodoncja  Periodontologia (leczenie przyzębia)  Chirurgia  Stomatologia dziecięca  Czy wszystkie zęby można wybielić?  Czy wybielanie powoduje nadwrażliwość?  Czy wybielanie powoduje inne efekty uboczne?  Czego unikać w czasie wybielania zębów?  Czy przed wybielaniem trzeba wymienić stare wypełnienia?  Skąd wiadomo o ile wybieliły się zęby?  dyżury stomatologiczne  Jak dbać o korony i mosty?  Jak dbać o protezy akrylowe i protezy szkieletowe?  Czy można samodzielnie naprawić protezy?  Czy klej do protez jest zdrowy i bezpieczny?  Profilaktyka  Pierwsza Wizyta  Bezpieczeństwo  Cennik  Kontakt