Lecznice Stomatologiczna PW -Warszawa
WROCŁAWSKA 25, 22 638-29-42, 572 903 850
WROCŁAWSKA 7, 22 638-29-42, 503 055 704
Stomatologia Bemowo, Stomatologia zachowawcza, Stomatologia dziecięca, Profilaktyka, Protetyka, Chirurgia, Periodontologia, Endodoncja, Ortodoncja,

Strach przed dentystą

Jeśli Twoje obawy są silniejsze niż głos rozsądku, a lęk jest poważną przeszkodą przed tym, by odwiedzić gabinet stomatologa, koniecznie zapoznaj się z kilkoma naszymi radami.

1. Zanim zdecydujesz się podjąć leczenie stomatologiczne, umów się na wizytę wstępną. Za to spotkanie lekarze zazwyczaj nie pobierają opłat. Wizyta pozwoli dentyście dokonać oceny stanu zdrowia jamy ustnej i będzie pomocna w zaplanowaniu harmonogramu ewentualnego leczenia, jak i w ocenie przewidywanych kosztów z tym związanych. Poznanie wzajemnych obaw i oczekiwań to absolutna podstawa i niezbędny krok do nawiązania partnerskich relacji i współpracy pomiędzy lekarzem i pacjentem.
2. O pomoc w wyborze odpowiedniego lekarza możesz poprosić rodzinę i przyjaciół. Unikaj jednak rozmów o leczeniu stomatologicznych z tymi, którzy także niezbyt chętnie odwiedzają dentystę. Wymiana niemiłych doświadczeń nie pomoże ci w podjęciu decyzji o wizycie u stomatologa.
3. Poczujesz się znacznie bezpieczniej i pewniej, jeśli dowiesz się wszystkiego o planowanym leczeniu. Poproś dentystę o omówienie wszystkich etapów leczenia. Znając szczegóły planowanej terapii będziesz aktywnie uczestniczyć w podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia i prawdopodobnie zmniejszysz swój lęk przed interwencją medyczną.
4. Wizytę warto zaplanować, wybierając dzień, w którym nie masz do załatwienia spraw, mogących być dodatkowym źródłem stresu. Jeśli po przyjściu do gabinetu musisz poczekać na swoją kolej, nie denerwuj się, trudno określić dokładnie czas trwania każdego zabiegu. Pamiętaj, że zaplanowaną wizytę możesz zawsze odwołać.
5. Nie wstydź się wyrazić strachu i obaw przed lekarzem. Nie jesteś jedyną osobą z podobnymi obawami. Dokładnie o nich opowiedz, szczerze porozmawiaj.
6. Przyczyną lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym są zazwyczaj nieprzyjemne doświadczania bólowe. Dlatego też spytaj o wszelkie dostępne sposoby znieczuleń, spróbuj wspólnie z lekarzem wybrać ten najwłaściwszy dla siebie. Lekarze dysponują coraz doskonalszymi sposobami uśmierzania bólu podczas zabiegów i niemal zawsze proponują zastosowanie środka znieczulającego.
7. Przed tym jak usiądziesz na fotelu dentystycznym, poproś lekarza by informował Cię na bieżąco o wszelkich podejmowanych czynnościach. Uzyskanie takich informacji zmniejszy twoje poczucie niepewności. Cały czas powtarzaj sobie, że strach jest nieuzasadniony, a wizyta konieczna dla zdrowia i ładnego wyglądu twoich zębów.
8. Ustal wraz z dentystą system, w jakim będziesz sygnalizować konieczność przerwania zabiegu (np. poprzez podniesienie ręki). Zwiększy on poczucie bezpieczeństwa i da poczucie wpływu na przeprowadzany zabieg.
9. Podczas oczekiwania na wizytę zastosuj wybraną i skuteczną twoim zdaniem technikę relaksacyjną, może to być np. odsłuchiwanie muzyki relaksacyjnej. Zachowanie spokoju, oderwanie myśli, skupienie ich na czymś innym niż leczenie pomoże w zdecydowanym i odważnym przekroczeniu progu gabinetu stomatologicznego.
10. Ostateczność to wizyta u psychoterapeuty. Jeśli z żaden sposób nie jesteś w stanie opanować lub nawet zmniejszyć odczuwanego lęku przed stomatologiem, udaj się do psychoterapeuty
 

Lecznica Stomatologiczna PW
WROCŁAWSKA 25, Warszawa
tel/fax 22 861-50-00
Lecznica Stomatologiczna PW
WROCŁAWSKA 7, Warszawa
tel/fax 22 861-50-00
Odwoływanie wizyt
Rozumiemy, że są różne sytuacje życiowe, ale prosimy również szanować nasz czas. W przypadku planowanej nieobecności prosimy o wcześniejsze telefoniczne odwoływanie terminów. Oczywiście rozumiemy wypadki losowe.

------------------------------------------------------------------------
Wizyty ortodontyczne odbywają się tylko na ul. Wrocławskiej 25.
Usługi
Leczenie
©1992-2018 Copyright Lecznica Stomatologiczna PW